Astropay Ön Ödemeli Güvenilir Kart
5 (100%) 1 oy

Ön ödemeli kart sistemlerinin tüm dünyada insanlar arasında kullanımının artması ve insanlar arasında tanınması neticesinde bu alanda yeni yeni teknik ve sistemler geliştirilmeye devam etmektedir. Bu alanda yatırımlarına hızla devam eden Astropay kartları da Türkiye’de ön ödemeli kart kullananların istek ve arzularına göre kart çeşitlerini ve Astropay kart satıcılarını geliştirmekte ve çoğaltmaktadır.

Ön ödemeli kartlardan olan Astropay kartların avantajlarından en önemlisi nedir

Astropay ön ödemeli kartlarının birden çok önemli avantajı vardır. Bunları ayrı ayrı şu önemli bu önemsiz diye sıralamak doğru olmayacaktır. O nedenle şu şekilde düşünmek en doğrusu olacaktır.

Ön ödemeli kartları insanlar neden tercih etmektedir? Bu sorunun cevabı “güvenlik”, “anonim olma”, “hızlı ödeme”, “her zaman ödeme yapabilme” vb sıralamak mümkündür.

Bunları tek tek açacak olursak;

Astropay ön ödemeli kart kullananların bu kartları tercih ederken dikkat ettikleri noktalardan birisi güvenlik meselesidir. Ödeme yaparken yapılan alışverişin karşılığı kadar yani ödeme yapılacak meblağ kadar sizden para çıkması gerekmektedir. Bu nedenle Astropay kartları ile ödeme yaptığınızda ödemeniz gereken kadar ödeme yaparsınız. Ne eksik nede fazla olarak ödeme yapılır. Ödemeniz karşı tarafa tam alışverişinizin tutarı kadar gerçekleştirilir.

Astropay kartları ya da ön ödemeli kartları seçenlerin isteklerinden biriside “Anonim olma” dır. Anonim olma konusu bazı durumlarda iyidir. Bazen alışveriş yaparken karşı tarafın kim olduğu çok önemli değildir. Aynı şey diğer kişi içinde geçerlidir. Yani malı almanız gerekmektedir. Satıcının kimliği ya da şahsi bilgileri sizi çok ilgilendirmez. Astropay kart kullananların ödeme yaptıklarında ödeme yapan kişinin bilgilerine satıcı hiçbir şekilde erişemez ve de öğrenemez. Ön ödemeli kartların mantığı gereği karşı tarafa iletilen sadece 16 haneli numaradan ve güvenlik numarasından oluşan rakamlar silsilesi olduğu için kimden geldi, nereden transfer edildi, gibi sorulara cevap bulmak çok zordur. Burada dikkat edilecek tek nokta vardır. Eğer hukuki bir durum varsa ve bu durumu ortaya çıkaran fiiller neticesinde ön ödemeli kartlar ile ödeme yapılmışsa ön ödemeli kart satışı yapan firmalar hukuk mercileri ile bazı bilgileri paylaşabilmektedirler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir